Aktualności

Za nami kolejna edycja Dni Otwartych SUM WNMZ, które odbyły się w dniach 23 – 24 maja, na które zaproszono uczniów szkół średnich. Była to doskonała okazja, aby poznać nasz Wydział, naszą uczelnię oraz dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać Śląski Uniwersytet Medyczny, jakie perspektywy zawodowe daje studiowanie właśnie u nas i czym zajmują się różne zawody medyczne. Z myślą o przyszłych studentach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego przygotowano wiele interesujących wydarzeń, w tym pokazów, warsztatów i wykładów. Zakład Propedeutyki Stomatologii zaprezentował „Wirtualny Gabinet Stomatologiczny” – jedyne tego typu w Polsce nowoczesne narzędzie edukacyjne. Zakład reprezentowali lek. dent. Karolina Piwowarczyk, Anna Sokolińska oraz Pan Informatyk z Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu Mateusz Kozioł. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że uczniowie będą przyszłymi studentami kierunku lekarsko – dentystycznego.

Zdjęcia: Anna Sokolińska

Kurs pn. „Pomoc dentystyczna w gabinecie stomatologicznym”

Szczegółowe informacje oraz regulamin kursu dostępne są na stronie: